Hakkımızda
Firmamız 4 Nisan 1990 tarihinde Van şehrinde, Yörük İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak kurulmuş, daha sonra yapılan isim değişikliği ile YTY İnşaat Turizm Nakliyat Madencilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketiünvanını almıştır. Kurucuları; Abdurrahman Nafiz YÖRÜK ve Rıza YARIMBATMAN’ dır. Kurulduğu günden bu yana ortaya koyduğu istikrarlı performansıyla sürdürülebilir bir büyüme kaydeden şirketimiz, Türkiye’ nin güçlü ve saygın şirketleri arasında yer almaktadır. 

YTY İnşaat, bugüne kadar gerçekleştirdiği işlerle büyük bir istihdam merkezi hâkline gelmekle beraber, 1996 yılından bu yana Van ili vergi rekortmenleri sıralamasında ilk üçte yer almıştır.

YTY;  alt yapı ve üst yapı inşaat- taahhüt işlerinde başarılı bir şekilde faaliyet göstermekte olup, 24 yıllık iş deneyimi, mali gücü, donanımlı makine parkı, kalifiye elemanları ve teknik gücü ile bir çok projeyi başarıyla tamamlamıştır.

YTY İnşaat, inşaat-taahhüt işlerinin yanı sıra; kırmataş üretim tesisleri, plentmiks temel üretim tesisleri, bitümlü sıcak karışım( BSK) asfalt üretim tesisleri, beton yapı elemanları üretim tesisleri, hazır beton üretim tesisleri ve akaryakıt bayilikleri ile de hizmet vermektedir.

YTY İNŞAAT, kaliteli bir çevre ve yaşam alanı sunmak için, yüksek kalite, güven ve performansı ilke edinmektedir.